0 543 619 55 27 info@ucuzabalonturu.com
0 543 619 55 27 info@ucuzabalonturu.com

Kapadokya At Turu

0
En iyi fiyat
250 TL
En iyi fiyat
250 TL
Rezervasyon
Bilgi Talep
Ad Soyad*
Email*
Talebiniz*
* Kullanım şartlarını ve Gizlilik koşullarını kabul ediyorum
Devam etmek için şart ve koşulları kabul etmelisiniz
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Rezervasyonu Tamamla

Tur Listeme Ekle

Adding item to wishlist requires an account

1219
120 dakika
Otelinizden
Otelinize
Min Yaş : 5
Tur Detayı

”Güzel Atlar Diyarı” olarak bilinen Kapadokya’yı at sırtında gezmek çok keyif vericidir. Göreme ve çevresinde Arap ve Anadolu Atlarıyla Kılıçlar vadisi, Meskendir vadisi, Rose valley, Aşk vadisi, Zemi valley ve Güvercinlik vadisi gibi yerleri keşfedersiniz. At turları saatlik ve günlük turlardan oluşmaktadır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler;

*Eğitmenler

*Tüm sigortalar

*Ekipmanlar

*Rehberlik hizmeti

Güzergah

Aşk Vadisi
Göreme’den çıkışta Avanos yönünde sol tarafa toprak bir sapak ile ayrılıp gidiliyor. Dünya mirası aşk vadisi yolu toprak. Tepeden alt taraftaki Kapadokya seyrediliyor. Salıncak Cafe’nin 4-5 salıncağında sallanıp resim çekiliyor.İçecekler var. Boncuk-testi ile süslenmiş ağaçlar. Yeni evliler resim çektirmeye geliyor. Kesinlikle görmeniz gereken bir destinasyon, Vadi oldukça etkileyici.

Kılıçlar vadisi
Kılıçlar Vadisi (Swords Valley), Kapadokya‘nın geçmişine ve burada yaşamış insanların yaşam biçimlerine en iyi ışık tutan bölgelerinden birisi konumunda. Göreme yakınlarında bulunan vadi, adını kılıç şeklindeki peri bacalarından almış.

Kılıçlar Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi’nin tam karşısında bir mevkide bulunuyor ve Göreme Açık Hava Müzesi‘nden sonra turistlerin Kapadokya’da en çok ziyaret ettiği bir yer. Bununla birlikte Kapadokya’da At Safari ve ATV Safari turlarının da popüler uğrak noktası.

Kılıçlar Vadisi aynı zamanda Kapadokya bölgesinin en iyi ve popüler doğa yürüyüşü ve trekking parkurlarından birisine sahip. Yaklaşık 2,5 km.lik bir yürüyüş parkuru bulunan vadiye yalnızca yaya olarak gidebiliyorsunuz.


Meskendir vadisi
4400 metre uzunluğunda olan Meskendir Vadisi, oldukça dik bir iniş ile ulaşabileceğiniz muhteşem bir yer. Pek çok vadide olduğu gibi, Meskendir Vadisi de sedir ağaçlarıyla kaplı. Kapadokya’da karşılaştığınız benzer kiliseler, Meskendir Vadisi’nde de sizleri bekliyor olacak. Özellikle vadinin sağ tarafında bulunan Meskendir Kilisesi kesinlikle görülmeye değer.

Vadinin sahip olduğu şekiller, buranın harika bir trekking alanı olduğunu gösteriyor bizlere. Peribacaları, dehlizler, tüneller ve çeşitli bitki türleri ile dolu keyifli bir trekking parkuruna sahip Meskendir Vadisi. Vadiye inmeden önce karşınızda beliren görkemli manzaranın fotoğrafını çekmezseniz eğer çok pişman olursunuz, bizden söylemesi.

Rose valley
Yaklaşık 4 km’lik bir alana yayılan Göreme Güllüdere Vadisi, Kapadokya’nın en gözde trekking vadilerinden biri. Bahar aylarında yeşillikler içinde yürürken badem ve kayısı ağaçlarıyla karşılaşıyor, tıpkı Güvercinlik Vadisi’nde olduğu gibi kullanılmayan güvercinlikleri burada da görüyorsunuz. Kıvrılarak dönen Bozdağ eteklerindeki Güllüdere Vadisi’nden, hem dağın heybetini hem de bir yanınızda uzanan Kızılçukur’u izleyebiliyorsunuz. Peribacalarının oluşumları ise adı üstünde perilerin eli değmiş gibi muhteşem bir görüntü sergiliyor.

Zemi Valley
Kapadokya’nın doğa ve tarihin bileşkesi en uzun parkurlarından biri Zemi Vadisi ! Trekking seviyorsanız ve yürürken kendinizi farklı bir atmosferde hissetmek istiyorsanız, Zemi Vadisi’yle en ilginç yürüyüş deneyimlerinden birini yaşayacaksınız.
Gittiğiniz mevsime bağlı olarak kuşlar, kelebekler ve arılarla karşılaşacak, eğer vadinin en görülmeye değer mevsiminde, sonbaharda gittiyseniz müthiş bir renk cümbüşüne bürüneceksiniz. İlkbahar ve yazı da es geçmeyin, yazın terlemeden yürüyecek ve yedek bir kıyafete bile ihtiyaç duyabileceksiniz. Sadece akarsu kaynakları ve kır çiçekleri değil, dalından sarkan kayısı, ayva, dut, erik hatta fındık ağaçlarına bile rastlayabilirsiniz.

Güvercinlik Vadisi
Güvercinlik Vadisi, Uçhisar Kasabası yakınlarında konumlanmış ve adını vadi duvarlarına oyularak yapılmış yüzlerce güvercin evinden alan şirin ve sevimli bir vadidir. Ayrıca burası yine Kapadokya bölgesinin enfes manzaralarından birini ayaklarınızın önüne sunar.

Harita
Resimler
iletişime Geç