0 543 619 55 27 info@ucuzabalonturu.com
0 543 619 55 27 info@ucuzabalonturu.com

Kapadokya Jeep Safari

0
4 kişilik araç
750 TL
4 kişilik araç
750 TL
Rezervasyon
Bilgi Talep
Ad Soyad*
Email*
Talebiniz*
* Kullanım şartlarını ve Gizlilik koşullarını kabul ediyorum
Devam etmek için şart ve koşulları kabul etmelisiniz
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Rezervasyonu Tamamla

Tur Listeme Ekle

Adding item to wishlist requires an account

723
120 dakika
Otelinizden
Otelinize
Min Yaş : 5
Tur Detayı

Kapadokya’da balon turlarından sonra en fazla tercih edilen bir başka aktivite de jeep safari turlarıdır. Saatler boyunca peribacaları arasında dolaşmak, off-road araçlarla engebeli yollardan geçerek adrenalin seviyenizi yükseltmek ve Kapadokya’yı bir başka şekilde keşfetmek isteyenler tarafından ilgi görüyor.

Kapadokya Jeep Safari turları gündoğumu safari ve gün batımı safari turları olarak ikiye ayrılıyorlar. Sabah saatlerinde yapmak istiyorsanız sabah safari turuna, gün batımını seyretmek istiyorsanız gün batımı safari turlarına rezervasyon yapabilirsiniz.

Gün Doğumu Kapadokya Jeep Safari Turları : 05:00 – 07:00
Gün Batımı Kapadokya Jeep Safari Turları : 17:00 – 19:00
(Zamanlamalar sezona göre değişebilir.)

Biliyorsunuz ki Kapadokya’yı en güzel şekilde keşfedebilmek için güne erken başlamak gerekiyor. Balon turları bunun en iyi örneği. Kapadokya Jeep safari turu saati balon turları saati ile aynı saatte yapılabilmesi ile ayrıca balonları izlemek içinde bir şans yaratıyor. Veya dilerseniz gün batımını izlemek için gün batımı turunada katılabilirsiniz. Belirlenen saatte otelinizden off-road araçlarıyla alınırsınız. Otelden ayrılmanın ardından Kapadokya jeep safari turu resmen başlamış oluyor.

Kapadokya Jeep Safari Turu programı kapsamında Pancarlık Vadisi, Hospital Manastırı, Ortahisar, Güllü Dere Vadisi, Aşk Vadisi, Kızılçukur Vadisi gibi destinasyonlara gidiliyor.

Maksimum 4 kişilik off-road araçlarla çıkılan jeep safari turunda tüm duraklarda 10-15 dakika arası mola veriliyor. Bu sırada birbirinden güzel manzaraları seyredip, sayısız fotoğraf çekebiliyorsunuz.

Güzergah

Pancarlık Vadisi
Pancarlık Vadisi gibi eşsiz bir manzaraya sahip olan bölgeleri bulunca da hem keyif sürüp hem bu güzelliği ölümsüzleştirmek daha da büyük bir keyif yaşatmaktadır. Doğanın yarattığı mucizelere tanık olmak için gitmeniz gereken Pancarlı Vadisi’ne yeterli zamanı ayırmanız çok önemli. Özellikle gün batımını izlemek için burayı tercih ederseniz hem fotoğraflarınıza hem hafızanızda müthiş anılar kalacak demektir!

Hospital Manastırı
Kapadokya-Ortahisar’ın turistler tarafından ziyaret edilen noktalardan biridir Hallaç Manastırı. Büyük bir kütle üzerine yapılmış olan manastır, yüzyıllardan beri doğa olaylarına dayansa da artık yavaş yavaş çökmeye başlamıştır. Yine de turistlerin yoğun ilgisini görmektedir.

Ortahisar’a 1 kilometre uzaklıktadır ve ismini yanında bulunan Hallaç Deresi’nden almıştır. Hallaç Manastırı aynı zamanda kilise olup, Kapadokya’da başka örneği bulunmayan bir yapıdır. 11 yüzyılda inşa edildiği bilinmektedir ve hasta manastırı olduğu düşünülmektedir. Kapadokya tatilinizde Hallaç Manastırı’nı mutlaka dahil etmelisiniz. Güvercinlik Vadisi, Yılanlı Kilise ve Belisırma Köyü Kapadokya’nın görülmesi gereken noktalarından sadece bir kaçıdır.

Ortahisar
Kapadokya‘nın Ortahisar beldesinde bulunan Ortahisar Kalesi, Uçhisar Kalesi ile birlikte Kapadokya’nın en popüler iki kalesinden birisi konumunda. Güney tarafı 110 metre, kuzey tarafı 80 metre yükseklikte olan Ortahisar Kalesi’nden, Hallaçdere vadisindeki peri bacaları ve Erciyes Dağı’nın panoramik manzaralarını görmek mümkün.

Ortahisar Kalesi’nin eteklerinde ise şirin dar sokakları ve taş evleriyle Ortahisar kasabası, sevimli peri bacaları ve kayalara oyulmuş kiliseleri görmek mümkün.

Güllü Dere Vadisi
Yaklaşık 4 km’lik bir alana yayılan Göreme Güllüdere Vadisi, Kapadokya’nın en gözde trekking vadilerinden biri. Bahar aylarında yeşillikler içinde yürürken badem ve kayısı ağaçlarıyla karşılaşıyor, tıpkı Güvercinlik Vadisi’nde olduğu gibi kullanılmayan güvercinlikleri burada da görüyorsunuz. Kıvrılarak dönen Bozdağ eteklerindeki Güllüdere Vadisi’nden, hem dağın heybetini hem de bir yanınızda uzanan Kızılçukur’u izleyebiliyorsunuz. Peribacalarının oluşumları ise adı üstünde perilerin eli değmiş gibi muhteşem bir görüntü sergiliyor.

Aşk Vadisi
Göreme’den çıkışta Avanos yönünde sol tarafa toprak bir sapak ile ayrılıp gidiliyor. Dünya mirası aşk vadisi yolu toprak. Tepeden alt taraftaki Kapadokya seyrediliyor. Salıncak Cafe’nin 4-5 salıncağında sallanıp resim çekiliyor.İçecekler var. Boncuk-testi ile süslenmiş ağaçlar. Yeni evliler resim çektirmeye geliyor. Kesinlikle görmeniz gereken bir destinasyon, Vadi oldukça etkileyici.

Kızılçukur Vadisi
Ürgüp ilçe sınırında yer alan Kızılçukur Vadisi, Kapadokya’nın en meşhur destinasyonlarından biri. Burası misafirlerine eşsiz bir panoramik bir manzara sunuyor. Aracınız ile Kızılçukur Vadisi’ne geldikten sonra tepeden vadiyi alabildiğine seyredebilir, manzaraya duyabilirsiniz.

Trekking yapmayı sevenlerdenseniz eğer, burada vadi yürüyüşü yapma imkânı da mevcut. Hem de bu eşsiz coğrafya ile iç içe olduğunuz, çok güzel bir rotaya sahip. Yürüyüş boyunca karşınıza Direkli Kilise, Üzümlü Kilise ve Haçlı Kilise gibi birçok eski yapı da çıkacak. Anın ve o atmosferin tadın doyasıya çıkarın, bol bol fotoğraf çekin, huzur bulun, nefes alın

Harita
Resimler
iletişime Geç