0 543 619 55 27 info@ucuzabalonturu.com
0 543 619 55 27 info@ucuzabalonturu.com

Kapadokya Kırmızı Tur

0
En İyi Fiyat
400 TL300 TL
En İyi Fiyat
400 TL300 TL
Rezervasyon
Bilgi Talep
Ad Soyad*
Email*
Talebiniz*
* Kullanım şartlarını ve Gizlilik koşullarını kabul ediyorum
Devam etmek için şart ve koşulları kabul etmelisiniz
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Rezervasyonu Tamamla

Tur Listeme Ekle

Adding item to wishlist requires an account

1431
8 Saat
Otelinizden
Otelinize
Min Yaş : 5
Max Yolcu : 25
Tur Detayı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
• Lüks araç
• Profesyonel, tecrübeli ve lisanslı rehber
• Öğle yemeği

Tur Güzergahı
• Uçhisar Kale Altı
• Avanos Sallanan Köprü
• Aşk Vadisi
• Çavuşin Köyü Harabeleri
• Öğle yemeği
• Avanos Çanak, Çömlek Atölyesi
• Paşabağ Peri Bacaları
• Devrent Vadisi (Hayal Vadisi)
• Ürgüp Peri Bacaları (Üç Güzeller)

Rehberimiz ve şirketimize ait araçlarımız ile saat 09:30 ile 10:00 arasında otelimizden alınırsınız. İlk durağımız Uçhisar Kale altı ile turumuza başlıyoruz. Rehberimiz ilk etapta bulunduğu yer ile ilgili bilgi aktarımında bulunuypr ve ardından Kale etrafında fotoğraf molası veriliyor.
Daha sonra tarihi ve eski bir Yunan Köyü olan Çavuşin Köyü’ne geçiyoruz ve harebeleri geziyoruz.
Bir sonraki durağımız Paşabağ (Keşişler Vadisi). Burası üç başlı peri bacalarının en yoğun olduğu yerdir. Rehberimizden burada Kapadokya’nın oluşumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
Yerel bir restaurant’ ta öğle yemeği alıyoruz ve yemekten sonra Avanos ilçesine ilerliyoruz. Burası milattan önce 2000’ li yıllarda Hitit Uygarlığı’nda pişmiş toprak sanatının merkezidir. Burada geleneksel çanak çömlek sanatını izleme ve deneme şansı bulursunuz.
Çanak-çömlek yapımında kullanılan killi toprak şehirden geçen ve Türkiye’nin en uzun nehri olan antik zamanda Hallys olarak da bilinen Kızılırmak’dan gelir.
Çanak ve çömlek atölyesi olan bir mağazayı ziyaret ediyoruz. Çanak ve çömlek yapılışını izleyip ayrıca sizlerde deneyebilirsiniz.Ayrıca Kızılırmakın üstünden geçen tarihi sallanan köprüyü ziyaret edeceğiz.
Bir sonraki durağımız ise Devrent (Hayal Vadisi)’e gidilir. Hayallerinizi büyüleyecek olan bu vadide mevcut kaya şekillerinden farklı olarak oluşmuş görsel kaya şekillerini istediğiniz gibi hayal ederek eğlenceli bir vakit geçirebilirsiniz.

Güzergah

Uçhisar Kalesi

Uçhisar, Göreme‘nin 4 KM doğusunda bir kasabadır. Bir zamanlar kale olarak kullanılmış devasa kaya oluşumuyla meşhurdur. Bu olağanüstü kaya oluşumu bölgenin en yüksek noktasıdır ve bütün Kapadokya’yı tepeden gören muhteşem bir manzaraya sahiptir. Kalenin içerisindeki odaların bir çoğu merdivenler, geçitler ve tünellerle birbirine bağlıdır. Girişlerdeki odaların bir çoğu, taş kapılar tıpkı yeraltı yerleşimlerinde olduğu gibi erişimi kontrol etmek amacıyla kullanılmıştır. Kalenin kuzey tarafında ki birçok oda günümüzde hala güvercin evleri olarak kullanılmaktadır. Çiftçiler bu güvercin evlerini güvercin dışkılarını almak için kullanır. Güvercin dışkısı meyve bahçeleri ve üzüm bağlarında kullanılabilen müthiş bir doğal gübredir.

Göreme Açık Hava Müzesi

Göreme Açık Hava Müzesi, Ortodoks keşişler tarafından kayaya oyularak yapılmış mağara kiliseleriyle Kapadokya‘da ki en çok ziyaret edilen noktalardan bir tanesidir. Göreme Açık Hava Müzesi içerisinde 10’dan fazla kilise bulunmaktadır. Papaz konutları, evleri ve dini okulları ile muhteşem Kapadokya manzarası içine kayaları oyarak büyük bir manastır kompleksi inşa edilmiş. Göreme Açık Hava Müzesi‘nde ki mağara kiliseleri ziyaret etmenin en iyi yolu saat yönünün tersine doğru giden patika yolu takip etmektir. Burada ki her kiliseye öne çıkan özelliklerinden dolayı bölge halkı tarafından Türkçe bir isim verilmiştir.

Aşk Vadisi

Aşk Vadisi içerisinde bir burayı mükemmel kılan bir çok peri bacası bulunmaktadır. Milyonlarca yıl önce rüzgar erozyonları ile oluşan bu fallik şekilli kaya oluşumlarından vadi içersinde yüzlerce bulunmaktadır.

Avanos – Çanak Çömlek Atölyesi Ve Avanos Sallanan Köprü

Antik ismi Venessa olan Avanos, şehri ikiye bölen Türkiye’nin en uzun nehri Kızılırmak ile iç içedir. Nehir şehrin tam göbeğinden geçmektedir. Avanos şehrinin en ünlü tarihsel özelliği, hala devam eden çanak çömlek yapımıdır. Şehirdeki seramik ticareti ve sayısız çanak çömlek atölyesi Hititlere kadar dayanır ve bu işte kullanılan kırmızı killi toprak hala Kızılırmak Nehri’nden elde edilir. Çömlek yapımında kullanılan ayak çarkı tekniği değişen jenerasyonlara rağmen hala kullanılmaktadır.

Paşabağ Ve Çavuşin Köyü Harabeleri

Paşabağ, kolayca görülebilen toprak sütunlarıyla son derece dikkat çekici, üzüm bağlarının içinde yer alan ve bu yüzden adı Paşabağ olan ilgi çekici bir noktadır. Burası ayrıca Keşişler Vadisi olarakta anılmaktadır. Adı, birbirinden ayrı duran tüf taşlarına oyulmuş bazı konilerden türemiştir.

Devrent Vadisi

Adı Hayal Vadisi olarakta bilinen Devrent Vadisi‘nde Kapadokya‘da ki diğer vadilerde olduğu gibi mağara kiliseler bulunmamaktadır. Peki burayı ünlü yapan ne ? Devrent Vadisi içerisinde bir birinden farklı birçok kaya oluşumu bulundurmaktadır. Vadi içerisinde hayvan figürlerine benzeyen birçok kaya oluşumu vardır. En çok bilinen kaya şekilleri deve, yılan ve yunus figürleridir.

Ürgüp Peri Bacaları

 

Harita
Resimler
iletişime Geç