0 543 619 55 27 info@ucuzabalonturu.com
0 543 619 55 27 info@ucuzabalonturu.com

Kapadokya Mavi Tur

0
En İyi Fiyat
450 TL350 TL
En İyi Fiyat
450 TL350 TL
Rezervasyon
Bilgi Talep
Ad Soyad*
Email*
Talebiniz*
* Kullanım şartlarını ve Gizlilik koşullarını kabul ediyorum
Devam etmek için şart ve koşulları kabul etmelisiniz
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Rezervasyonu Tamamla

Tur Listeme Ekle

Adding item to wishlist requires an account

1208
8 Saat
Otelinizden
Otelinize
Min Yaş : 5
Max Yolcu : 25
Tur Detayı

Rehberimiz ve şirketimize ait araçlarımız ile saat 09:30 ile 09:45 arasında sizleri otellerinizden alırız. Hiç beklemeden sizi güzel mimarisi ile ünlü Mustafapaşa‘ya götürüyoruz. Mustafapaşa 1924’de Yunan ve Türk halkının değiştiği mübadeleye kadar Kapadokya’nın en büyük Yunan şehriymiş. Rehberiniz burada size yaklaşık 2 milyon insanın evlerini terk edip gittiği, dünyanın en büyük mübadelesi hakkında bilgi verir. Mustafapaşa’da Yunan konaklarını ve kiliselerle birlikte medreseleri ayrıca İlahiyat Fakültesi görebilirsiniz. Buradan bir sonraki durağımız olan Keşlik Manastırı‘na gidiyoruz. Burada eşine nadir rastlanan fresk örneklerini görebilirsiniz. Bu olağanüsü duvar boyama sanatı Bizans İmparatorluğu döneminden kalmadır. Bir sonraki durağımız Şahinefendi. Burada Sobesos Kazı alanını ziyaret ediyoruz. Arkeologlar burada kazıya başladıklarından beri çok önemli eserler elde ettiler (Son 10 Yılda) ve hala kazılar devam etmektedir. Bu arkeolojik alanda Roman hamamlarını, mezarları, bazilika ve mozaik taşlarını görebilirsiniz. Şahinefendi’den Soğanlı Vadisi‘ne devam ediyoruz. Soğanlı bölgenin en büyük üçüncü keşiş merkezidir ve burada bir çok mağara kilise ile güzel bir vadi yürüyüşü sizi beklemektedir. Yürüyüşümüze başlamadan önce yöresel bir restaurantta güzel bir öğle yemeği alıyoruz. Ayrıca burada köylü kadınlar tarafından yapılan ünlü Soğanlı oyuncak bebeklerini görebilirsiniz. Öğleden sonra Soğanlı Vadisi yürüyüşümüz başlar ve yürüyüşümüz son bulduğunda turumuz sonlanır.

Güzergah

Mustafapaşa
Mübadeleye kadar Rumların, Ortodoks Türkler olan Karamanlılar’ın ve Müslüman Rumlar’in birlikte yaşadığı bir Orta Anadolu kasabası, eski Rum evleri oldukça zengin taş işçiliği ve freskolar arz eder. Batısında Gömede Vadisi oyma kiliselere, barınaklara ve vadinin içinden geçen bir dereye sahiptir. Mustafapaşa’daki önemli kilise ve manastırlar;Aios Vasilios Kilisesi, Konstantin-Heleni Kilisesi, Manastır Vadisi Kiliseleri ve Gömede Vadisi’nde Alakara Kilise ve Aziz Basil Şapeli Kilisesi’dir.

Keşlik Manastırı
Yemekten sonraki durağımız olan ve Cemil Köyü’nde bulunan Kapadokya’nın gizli kalmış hazinesi Keşlik Manastırı’nı gezeceğiz. 

 Soğanlı Vadisi
Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesine bağlı olan Soğanlı Köyü eski bir yerleşim bölgesi olup tarihi 4.yy’a kadar dayanmaktadır. Soğanlı Köyü, Soğanlı Vadisinde kurulmuş olup peri bacaları, doğal güzellikleri,kaya oyma kiliseleri, Soğanlı Bebekleri ,eşekli turları ile görülmeye değer bir tabiat harikasıdır. Rivayetlere göre Roma İmparatorluğu döneminde Kapodokya da Hırıstiyan din adamlarının yetiştirildiği 365 kilisesi ve büyük toplantı binaları olan merkez konumunda (VATİKAN) eşdeğeri bir köydür

Şahinefendi
Bu efsanevi kent, Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Şahinefendi köyü sınırlarında, 2002 yılında yapılan bir kazı sırasında ortaya çıkmıştır.

IV. yüzyıl Roma dönemine ait izler taşıyan bu kentte, mozaikli toplantı salonu, hamam, Erken Doğu Roma Dönemi’ne ait 2 şapel ve 100′ü aşkın mezar mevcut. Mozaikli odanın kuzeyinde, üzerinde haç kabartması bulunan bir mezar bulunmakta… Haç kabartmalı kapağın hemen altında kötü kokunun yayılmaması için ikinci bir kapak daha var. Bu iki kapak açıldığında ortaya çıkan 170 cm uzunluğundaki kefenle birlikte gömülmüş, elleri göğsünün üzerinde, erişkin bir erkeğe ait olan iskelet, doku örnekleri alındıktan sonra bulunduğu yerde muhafaza altına alınmış.

Kaymaklı Yeraltı Şehri
Güney Kapadokya‘da bulunan Kaymaklı Yeraltı Şehri ziyaret edilir. Tarihte Kapadokya bölgesinin tamamı çeşitli fetihçi gruplar ve milletler tarafından, yüzyıllar boyunca sürekli olarak baskınlara maruz kalmış, ve bu baskınların büyük çoğunluğu Hristiyanlara karşı yapılmış, onlar da bunun sonucunda kazması çok kolay bir toprak olduğu için toprağın altına tüneller kazmışlar. Sonuç olarak toprağın altına, hayvanlarını ve kendilerini yüzyıllar boyunca koruyabilecekleri ve barındırabilecekleri kompleks şehirler inşa etmişler. Kaymaklı Yeraltı Şehri bölgedeki 37 yeraltı şehri arasında, 5 katı ve 45 metre derinliği ile en iyi şekilde planlanmış örnektir.

Harita
Resimler
iletişime Geç