0 543 619 55 27 info@ucuzabalonturu.com
0 543 619 55 27 info@ucuzabalonturu.com

Kapadokya Yeşil Tur

0
En İyi Fiyat
450 TL350 TL
En İyi Fiyat
450 TL350 TL
Rezervasyon
Bilgi Talep
Ad Soyad*
Email*
Talebiniz*
* Kullanım şartlarını ve Gizlilik koşullarını kabul ediyorum
Devam etmek için şart ve koşulları kabul etmelisiniz
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Rezervasyonu Tamamla

Tur Listeme Ekle

Adding item to wishlist requires an account

1009
8 Saat
Otelinizden
Otelinize
Min Yaş : 5
Max Yolcu : 25
Tur Detayı

09:30 Otelden alınış 17:30 Tur bitimi
Tur Güzergahı
• Göreme Panorama
• Derinkuyu Yeraltı Şehri
• Ihlara Vadisi
• Belisirma Köyü
• Öğle yemeği
•Nar Gölü
• Selime Manastırı
• Güvercinlik Vadisi
• Onyx Taş Atölyesi

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
• Lüx Araç
• Profesyonel, tecrübeli ve lisanslı rehber
• Öğle yemeği

Rehberimiz ve şirketimize ait araçlarımız ile saat 09:30 ile 09:45 arasında sizleri otellerinizden alıyoruz ve turumuzun ilk bölümü olan Göreme Panorama manzara noktası alanına geçiyoruz. Burada Göreme vadisini muhteşem manzarasıyla seyredebilirsiniz, ayrıca Göreme’nin panoramik fotoğraflarını çekebilirsiniz.
Rehberimiz tarafından verilen bilgi ve fotoğraf molasının ardından bir sonraki durağımız Derinkuyu Yeraltı Şehri’negeçiyoruz. Bölgemizin en büyük yeraltı şehridir. 8 Katlı olup 55 Metre derinliktedir. Mutfak – Havalandırma bacası – sürgü kaya kapıları – Kilise – Su kuyusu – Ahır – Okul bölümlerini rehberimiz eşliğinde tek tek görüp geziyoruz.Daha sonra krater bir göl olan Nar gölünü ziyaret ediyoruz.
Daha sonra Ihlara Vadisi’ne hareket ediyoruz. Kapadokya’nın en derin ve en büyük kanyonudur. Vadide biraz yürüyüşümüz oluyor. Ağaçaltı Kilisesi ziyaret ediyoruz, Kapadokya’da iyi korunmuş kiliselerden biridir. Ardından Melendiz Nehrinin kenarından yürüyüş’e devam ediyoruz. Belisırma Köyü’ne kadar yaklaşık olarak yarım saat yürüyoruz. Yürüyüş esnasında Ihlara Vadisi’nin doğal yaşamı içinde eğlenceli vakitler geçirirsiniz. Birbirinden farklı çiçekler ve küçük hayvanlar görebilirsiniz. 1 saat 15 dakikalık bu doğa yürüyüşünün ardından Ihlara Vadisi’nin ortasında bulunan Belisırma Köyü’nde öğle yemeğini ırmak kenarındaki bir restaurant’ta alıyoruz.
Yemekten sonra, Selime Manastırı’na gidiyoruz. Burası katedral olarak da bilinir ve Kapadokya’nın en eski hristiyan katedralidir. Burada mutfak, misyoner okulu, kilise ve küçük kilise görebilirsiniz. Ancak freskleri görmek biraz zordur. Selime Manastırı’nın en üst noktası muhteşem bir manzaraya sahiptir.
Yeşil turumuzun son durağı Gümüş atölyelerinde dediğimiz Kapadokya bölgesinin değerli ve yarı-değerli taşları hakkında bilgi alıyoruz.
Daha sonra Uçhisar yakınındaki Güvercinlik Vadisi’ne geçiyoruz. Burada Güvercinlik Vadisi’nin eşsiz panoramik görüntüsünü seyredebilir, yüzlerce güvercin evlerini ve yuvalarını görebilirsiniz.
Turumuzu burada noktalıyoruz ve Otel’e dönüyoruz.

Güzergah

Göreme Panoramik Seyir Tepesi (Esentepe)

Esentepe, Göreme tepelerinde konumlanmış en popüler seyir noktalarından bir tanesidir. Burada Kapadokya‘nın çarpıcı manzarasını seyrederken ayrıca rehberimiz tarafından da bölgenin oluşumu hakkında bilgiler dinleyeceksiniz. Ayrıca burada bulunan kafeler sayesinde bu enfes manzarayı seyrederken sıcak içeceklerinizden de yudumlayabilirsiniz.

Derinkuyu Yeraltı Şehri

Derinkuyu Yeraltı ŞehriKapadokya bölgesinin en derin ve en çok katlı yeraltı şehirlerinden biri olup aynı zamanda bir mühendislik harikası olarakta kabul edilir. Derinkuyu Yeraltı Şehri yumuşak volkanik kayaların kazılmasıyla oluşmuş, dar tünellerle birbirine bağlanan 8 kattan oluşur.

Ihlara Vadisi

Ihlara Vadisi 100 metre derinliği ve 10 km’yi aşan uzunluğu ile Kapadokya bölgesinin en harika vadilerinden bir tanesidir. Bu kanyon 100 bin yıl önce Hasan Dağı’nın volkanik aktiviteleri ve vadinin tam ortasından geçen Melendiz Nehri’nin oluşturduğu erozyonun sonuçları sonrasında oluşmuştur. Kapadokya bölgesinin ziyaret edilecek en iyi noktalarından bir tanesidir.

Vadi içerisinde ki yürüyüşünüz esnasında, alçaklı yüksekli tepelerde konumlanmış kayaların oyulması ile yapılmış yerleşim yerlerini ve freskolarla süslenmiş kiliseleri ziyaret edeceksiniz.

Belisırma Köyü

Yaklaşık 3 KM’lik bir nehir kıyısı yürüyüşünün ardından ünlü Belisırma Köyü’ne ulaşacak ve burada lokal restaurantlardan birinde, nehrin hemen yanında öğle yemeği yiyeceksiniz.

Selime Manastırı

Öğle yemeğinin ardından müthiş manzarısı ve içinde bulunan farklı bölümleriyle büyüleyici bir atmosfere sahip olan Selime Manastırı‘nı ziyaret edeceksiniz. Bir şehir efsanesine göre Star Wars filminin bazı bölümleri burda çekilmiş veya çekilmek istenmiş fakat dönemin valisi tarafından buna izin verilmemiştir.

Güvercinlik Vadisi

Selime Manastırı ziyaretinin ardından yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrasında merkez Kapadokya‘ya geri dönüp Güvercinlik Vadisi‘ni ziyaret edeceksiniz. Güvercinlik Vadisi, Uçhisar Kasabası yakınlarında konumlanmış ve adını vadi duvarlarına oyularak yapılmış yüzlerce güvercin evinden alan şirin ve sevimli bir vadidir. Ayrıca burası yine Kapadokya bölgesinin enfes manzaralarından birini ayaklarınızın önüne sunar.

Onyx Atölyesi

Bu son vadi ziyaretinin ardından vadinin hemen karşısında ki Onyx atölyelerinden birisi ziyaret edilir ve turumuz son bulur. Turun ardından kaldığınız otele bırakılırsınız.

Harita
Resimler
iletişime Geç